Skip to main content

Drukarka dla apteki do recept SEIKO Precision FB-380

Drukarka 24-igłowa z płaskim prowadzeniem papieru, skonstruowana specjalnie do wykorzystania w małych i średnich firmach.

Drukarka przeznaczona jest do zastosowań przy obsłudze klienta - druk dokumentów w kasach, druk biletów, drukowanie recept w aptekach, drukowanie formularzy w tym dokumentów wielowarstwowych. Szybkość, niezawodność, wytrzymałość oraz prosta obsługa i łatwa eksploatacja połączone z dobrą jakością druku i niskimi kosztami eksploatacji są podstawowymi cechami tych drukarek.

Drukarki zostały skonstruowane z myślą o szybkim i tanim druku dokumentów dostawy, rachunków, formularzy przelewów bankowych, list ładunkowych, protokołów pomiarów, bonów kasowych i biletów zarówno w technice ręcznego podawania pojedynczych formularzy jak i druku masowego na składance. T

Typowym zastosowaniem jest druk na grubych nośnikach jak też formularzy przebitkowych - do 6 kopii. Drukarki te stosowane są w szpitalach, aptekach, gabinetach lekarskich, klinikach, biurach i warsztatach.

Drukarki umożliwiają szybkie przechodzenie od drukowania na składance podawanej z tylnego traktora wyposażonego w funkcję parkowania papieru do druku pojedynczych dokumentów podawanych ręcznie i na odwrót.Grubość papieru i siła druku mogą być łatwo i szybko przestawiane.

Emulacja EPSON? oraz wyposażenie drukarek w łącza równoległe Centronics i USB (2.0) umożliwiają szybką i łatwą instalację oraz wymianę w miejsce starych lub już nie produkowanych urządzeń innych marek.

FB-380 jako drukarka dla apteki do druku recept

FB-380 jest drukarką pozwalającą zastąpić obecne w aptekach stare drukarki SP-2400 oraz bliźniacze modele Seikosha i Optimus.

Dzięki konstrukcji z płaskim przebiegiem drukarka FB-380 umożliwia bezproblemowe drukowanie na receptach z dotychczas używanego w aptekach oprogramowania.

Instalacja drukarki w aptece jest niezwykle prosta i polega na podmianie dotychczasowego modelu 2400 na FB-380.

Drukarka SEIKO Precision FB-380 jest obecnie najlepszym rozwiązaniem do stosowania w aptekach zarówno przy wydruku wąskich recept z przedniego podajnika jak i innych dokumentów na tradycyjnej składance podawanej z tylnego traktora.

Drukarka jest prosta w obsłudze, nie posiada gałki a sterowanie papierem dobywa się z panelu sterującego za pomocą przycisków.

PARAMETRY

 • Metoda druku: 24-igłowa drukarka mozaikowa (o płaskim prowadzeniu papieru)
 • Szybkość druku:

  • 375 zn./sek. przy 15 zn./cal - model FB-380
  • 420 zn./sek. przy 15 zn./cal - model FB-390
  • 83 zn./sek. przy 10 zn./cal - model FB-380/390

 • Podawanie papieru:

  • traktor pchający (z przodu lub z tyłu)

 • Szerokość papieru: składanka podawana z przodu lub z tyłu, arkusz pojedynczy, podawany ręcznie
 • Formularze wielowarstwowe: oryginał plus 5 kopii

Uwaga: Produkt obecnie niedostępny na terenie EU.